roga roga .

roga

دوست نوجوان


نحوه گزينش دوستان نوجوان

نوجوانان در سني هستند كه نياز دارند عضو يك گروه باشند ويا به يك جمع تعلق داشته و از آنها تقليد كنند . فكر ديده شدن و مورد توجه قرار گزفتن تنها در نظر نوجوان در راستاي عضويت در گروه ها شكل مي گيرد. اين گروه هاي مي توانند دوستان ، هم كلاسي ها و يا خاواده و فاميل باشد .

دوره نوجواني

بطور كلي دوره نوجواني دوره اي است كه بيشتر نياز به نظارت دارد. والدين بهتر است  رفت و آمد هاي نوجوان بررسي كنند ولي رفتار آنها نبايد به گونه اي باشد كه نوجوان احساس در بند بودن يا زنداني بودن بكند ، دوستانش را بشناسند و با آنها در ارتباط باشد ، با نوجوان صحبت كند و نظراتش را بشنوند و در مجموع فضايي را ايجاد كنند كه نوجوان بتواند بدون هيچ استرس و اضطرابي مسائل خود را مطرح كند .

دوستي هاي نوجوانان

در اين دوره از يك سو عواطف نوجوان نسبت به دوران كودكي عمق بيشتري پيدا مي كند، و در ادامه آن دوستيهاي سطحي و تصادفي دوران كودكي تبديل به دوستيهاي عميق و انتخابي مي شود؛ گرچه از تعداد آنها كاسته مي شود اما بر عمق و استحكام آن افزوده مي شود؛ پس انتخاب دوستان باهوش، با استعداد و با روابط خانوادگي سالم نقشي بسيار اساسي دارد.

 از سوي ديگر، نوجوان كه در پي كسب استقلال از خانواده و بزرگسالان است به طور طبيعي به گروه همسالان توجه و گرايش پيدا مي كند. اين مسئله سبب رشد استقلال خواهي و استقلال طلبي او مي شود و به قول معروف قدمي بزرگ در راستاي انتقال از كودكي به جواني بر مي دارد.

تفاوت دوستي هاي نوجوانان دختر و پسر

دوستي نوجوانان دختر

دوستي هاي دختران نوجوان از برخي جهات با دوستي هاي پسران جوان تفاوت دارد. دختران نوجوان دوستان را افراد قابل اعتمادي مي دانند كه مي توانند با آنان درد دل كنند، نگراني، اضطراب و اسرار زندگي خود را بگويند. از مد لباس، نحوه آرايش موي سر، مهماني وبسياري موارد ديگر صحبت كنند. در حاليكه پسران دوستان را همدم خوبي مي دانند كه با هم فوتبال بازي مي كنند، جوك تعريف مي كنند و موسيقي گوش مي كنند.

دوستي نوجوانان پسر

 

پسرها كمتر با هم صميمي مي شوند. با هم فوتبال، تنيس بازي مي كنند و سرگرمي مشترك دارند. در ميان دختران نوجوان كه با هم صميمي هستند، رقابت و حسادت بيش از پسران ديده مي شود. دختران نسبت به از دست دادن دوستان صميمي آسيب پذيرند و از اين امر ناراحت مي شوند.

مشاوره تلفني

 

ميتوانند والدين از مشاوره تلفني براي آگاهي از روش هاي ديگر شناخت فرزندشان استفاده كنند .


برچسب: دوستان نوجوان، دوست نوجوان؛دوست فرزند؛مشاوره،نوجوان،مشاورتلفني،،مشاوره تلفني،مشاورتلفني نوجوان،مشاورتلفني نوجوان،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۹:۱۶ توسط:وحيد موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :